W czym mogę ci pomóc?

Akcja „Rowerem bezpiecznie” w Śremie

Witajcie kochani.

Gościłem dziś w Klubie Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie gdzie moi przyjaciele trzecioklasiści ze śremskich szkół podstawowych uczestniczyli w akcji edukacyjnej „Rowerem bezpiecznie” organizowanej śremską załogę.

„Rowerem bezpiecznie” to trzynasta edycja akcji organizowanej przez śremskich policjantów z licznymi instytucjami i firmami. Podczas spotkania uczniowie mogli zapoznać się z ciekawostkami na temat szlaków rowerowych w powiecie śremskim o których opowiedziała Monika Bulińską z Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego. Trzecioklasiści oprócz zasad bezpiecznego poruszania się na drodze zapoznali się z obowiązkowymi elementami wyposażenia roweru. Dodatkowo Ilona Pawlak ze Śremskiej Grupy Nieustannych Optymistów Krówka Mała przekazała uczestnikom praktyczne informacje z zakresu pierwszej pomocy. Chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w praktyce wykonując resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie. Policjanci oraz ja mówiliśmy na temat bezpieczeństwa na drodze i zaprosiliśmy uczniów do konkursu na „ROWER PRZYSZŁOŚCI”, o rozstrzygnięciu powiadomię Was w czerwcu i zaprezentuje najciekawsze prace.

Dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych udział w akcji „Rowerem bezpiecznie” to idealna okazja do utrwalenia wiedzy tuż przed egzaminem na kartę rowerową.

Od samego początku, czyli 2009 roku nasza akcja jest skierowana do uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Taka wiedza związana z elementami obowiązkowego wyposażenia roweru, przepisami dotyczącymi ruchu rowerów, będzie przydatna dzieciom do egzaminu. Chcemy również przygotować dzieci do wiosennych wycieczek rowerowych. Dlatego robimy tę akcję pod koniec marca lub w kwietniu.

Pozdrawiam wszystkich rowerzystów – sierżant Pyrek.

 

Fotorelacja wykonana przez Panią Dominikę Górną – dziennikarkę Tygodnia Ziemi Śremskiej, oraz Pana Tomasza Barylskiego dziennikarza Tygodnika Śremskiego.

Konkurs plastyczny o tematyce „Bezpieczne wakacje z Pyrkiem” dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Komorzu… czytaj więcej…

Wiosenna aura za oknem zachęca do spędzania wolnego czasu na dworze. Nie zapominajcie jednak o… czytaj więcej…

Witam Was serdecznie Wraz z jeżyckimi policjantami miałem przyjemność wziąć udział w turnieju piłki nożnej.… czytaj więcej…

Mnóstwo radości i uśmiechu gościło na twarzach najmłodszych mieszkańców powiatu ostrowskiego. Milusińscy razem z opiekunami… czytaj więcej…

Dziś piątek trzynastego ! Ten dzień uznawany jest za pechowy w wielu krajach Europy nr.… czytaj więcej…