W czym mogę ci pomóc?

Bezpieczne ferie zimowe

Witajcie przyjaciele!

Niebawem zaczniemy ferie zimowe. Co za tym idzie…? Sporo wspaniałej zabawy w białym puchu. Bo kto z nas nie lubi zabawy na śniegu? Chyba nie znam takiej osoby.

Bardzo ważne jest, aby pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności i o kilku zasadach bezpiecznej zabawy. Jestem przekonany, że znasz te zasady, jednak jako Twój przyjaciel jestem zobowiązany aby je Tobie przypomnieć.

Zaczynamy!

ZASADA nr 1

Rzucanie śnieżkami, co za świetna zabawa. Pamiętaj jednak, że aby było wesoło i zabawnie, nie korzystaj z bryłek śnieżnych leżących np. na chodniku. W środku może być ukryty lód, którym możesz zrobić krzywdę osobie obrzuconej śniegiem. Nigdy, pod żadnym pozorem nie wkładaj do śnieżki twardych, ciężkich przedmiotów takich jak np. kamień. Śnieżka wtedy poleci szybciej i dalej, jednak gdy trafisz nią w głowę kolegi czy koleżanki możesz wyrządzić jej wielką krzywdę i sprawić ból. Obrzucanie takimi śnieżkami niejednokrotnie kończy się tragedią.

ZASADA nr 2

Zjeżdżanie na sankach „Z GÓRKI NA PAZURKI.” Nawet dorośli lubią taką zabawę. Jednak może czaić się tam nie lada niebezpieczeństwo. Zanim zaczniesz zjeżdżać z górki na sankach, sprawdź otoczenie. Zobacz, upewnij się czy górka nie doprowadzi cię do akwenu wodnego np. do rzeki, jeziora, bądź na ulicę.

ZASADA nr 3

Kiedy na dworze nie ma śniegu, świetnie zabawisz się na lodowisku. Pamiętaj, tylko dobrze zorganizowane i nadzorowane lodowisko gwarantuje bezpieczną zabawę.

Jestem przekonany, że powyższe zasady nie są Tobie obce. Chciałbym, abyś zapamiętał je podczas zimowych zabaw na dworze. Przychodzi mi jeszcze do głowy jedna bardzo ważna zasada, którą się muszę z Tobą podzielić.

GDY LÓD SIĘ POD TOBĄ ZAŁAMIE….. PAMIĘTAJ:

  1. Zachowaj spokój.

  2. Unikaj gwałtownych ruchów.

  3. Za wszelką cenę staraj się nie wpłynąć pod lód. To szczególnie ważne w przypadku zamarzniętych wód płynących: rzek i kanałów o silnym nurcie.

  4. Rozłóż szeroko ręce, zwiększając kontakt z pokrywą lodową.

  5. Staraj się wydostać z wody, ostrożnie podciągając się na rękach.

  6. W lodowatej wodzie możesz przebywać jedynie kilka minut- dłuższa kąpiel grozi nadmiernym wychłodzeniem organizmu.

  7. Gdy wydostaniesz się na powierzchnię lodu, poruszaj się w kierunku brzegu w pozycji leżącej tak, aby zmniejszyć nacisk na lód.

  8. Cały czas staraj się wzywać pomoc.

Jednak NAJWAŻNIEJSZĄ ZASADĄ jest, aby każda Twoja zabawa na dworze odbywała
się pod nadzorem osoby dorosłej.

Życzę Wam udanych ferii, masy śniegu i do zobaczenia po feriach.

Wasz przyjaciel PYREK.

 

  zapisz 

 

Konkurs plastyczny o tematyce „Bezpieczne wakacje z Pyrkiem” dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Komorzu… czytaj więcej…

Wiosenna aura za oknem zachęca do spędzania wolnego czasu na dworze. Nie zapominajcie jednak o… czytaj więcej…

Witam Was serdecznie Wraz z jeżyckimi policjantami miałem przyjemność wziąć udział w turnieju piłki nożnej.… czytaj więcej…

Mnóstwo radości i uśmiechu gościło na twarzach najmłodszych mieszkańców powiatu ostrowskiego. Milusińscy razem z opiekunami… czytaj więcej…

Dziś piątek trzynastego ! Ten dzień uznawany jest za pechowy w wielu krajach Europy nr.… czytaj więcej…