W czym mogę ci pomóc?

Co możemy robić w wakacje? Pyrku, jak myślisz?

Pyrek razem z policjantami z KP Tarnowo Podgórne odpowiada: Co tylko chcecie, ważne, żeby było bezpiecznie. Lato, wakacje, to czas odpoczynku i beztroskiej zabawy. Nie myślicie już o szkole, czy przedszkolu. Możecie oddać się zabawie. Bardzo ważne jest jednak, drogie dzieci, żeby ta zabawa była bezpieczna i przyniosła Wam tylko radość, a nie smutek, czy kłopoty. Dlatego udzielę Wam kilku rad, jak się bezpiecznie bawić.

Po pierwsze, gdy bawicie się w domu, a jesteście sami, drzwi wejściowe muszą być zamknięte na klucz. Gdy ktoś puka, lub dzwoni do drzwi, nie otwierajcie od razu. Sprawdźcie najpierw przez wizjer, kto stoi po drugiej stronie drzwi. Jeżeli nie znacie tej osoby, pod żadnym pozorem nie wpuszczajcie jej do środka. Najlepiej zadzwońcie wtedy do rodziców, lub na policję.

Po drugie, podczas zabawy na świeżym powietrzu, nie rozmawiajcie z obcymi. Gdy ktoś dorosły Was zaczepia, a nie znacie go, nie rozmawiajcie z nim, nie przyjmujcie od niego żadnych upominków, czy czegoś do jedzenia, nie wsiadajcie z nim do samochodu. Po prostu uciekajcie.

Po trzecie, gdy jeździcie rowerem, to najlepiej pod opieką dorosłych. Ci, którzy mają już kartę rowerową, wiedzą, żeby stosować się do zasad ruchu drogowego. Zakładajcie też kask ochronny i elementy odblaskowe. Poruszamy się po drogach rowerowych, lub chodnikach.

Po czwarte, jeżeli mamy ochotę na kąpiel w jeziorze, morzu, czy rzece, wybierajmy kąpieliska strzeżone, czyli takie, gdzie jest ratownik. On wam pomoże, gdy się zgubicie, skaleczycie podczas zabawy, użądli Was pszczoła, lub zrobi się niebezpiecznie, gdy będziecie w wodzie. Słuchajcie ratowników – jeżeli każą wyjść z wody, zróbcie to.

Po piąte, podczas wycieczek w górach, zabierajcie ze sobą wodę do picia, naładowany telefon, nakrycie głowy i dobre buty do wędrówki oraz zapasową kurtkę. Pamiętajcie, w górach pogoda zmienia się bardzo szybko. No i oczywiście poruszamy się tylko po wyznaczonych szlakach.

Po szóste, trzymajcie się blisko swoich opiekunów i słuchajcie ich, a nie stanie się Wam nic złego.

Po siódme i niech ta siódemka będzie dla Was szczęśliwa, życzę Wam, Drogie Dzieci, najwspanialszych, słonecznych  i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Wracajcie cało i zdrowo, uśmiechnięci i wypoczęci.

Pyrek uczy i bawi

Kaliscy policjanci zachęcają do odwiedzania platformy informacyjno-edukacyjnej www.pyrek.pl 👇 https://www.youtube.com/watch?v=w8ky-E4aOFM

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie „BEZPIECZNYM ROWEREM PRZEZ ŚWIAT”. Na uczestników czekają atrakcyjne… czytaj więcej…

W dniu 25.09.2021r. policjanci z Komisariatu Policji w Stęszewie wzięli udział w Rodzinnym Festynie Jesiennym,… czytaj więcej…

W dniu 21.09.2021r. policjanci z Komisariatu Policji Stęszew, udali się do przedszkola na ul. Korczaka… czytaj więcej…

Rozpoczął się rok nowy szkolny. Dzieci ze szkół podstawowych z miasta Turek miały okazję przypomnieć… czytaj więcej…

„Halo panie policjancie dowiedzieć się chcemy…” właśnie słowami tej piosenki przywitali policjantów uczniowie klas pierwszych… czytaj więcej…