W czym mogę ci pomóc?

Dwie strony sieci

Dzisiaj profilaktyk ze śremskiej Komendy Policji uczestniczył w spotkaniu online z uczniami klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie.  Uczniowie w obecności wychowawcy klasy Pana Tomasza Jaskulskiego uczestniczyli w lekcji pt. „Dwie strony sieci”.

Multimedialna lekcja wychowawcza, której celem była edukacja uczniów w zakresie zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni oraz wyposażenie ich w umiejętności i nawyki rozpoznawania, przewidywania oraz zapobiegania zagrożeniom występującym w sieci Internet, poparta była filmami oraz wypowiedziami różnych osób, między innymi Sędzi Sądu Rejonowego oraz Prokuratora Rejonowego.

Policjant przekazał także informacje dotyczące programu „Dopalacze niszczą życie” oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a w szczególności  :

  • bezpieczeństwa nad wodą
  • bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Z uwagi na duże zainteresowanie lekcjami on-line przypominamy, że aby zorganizować spotkanie online należy skontaktować się z asystentem Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Śremie asp.szt. Krzysztofem Tomaszewskim pod numerem telefonu 477734238 lub wysłać e-maila na adres krzysztof.tomaszewski@po.policja.gov.pl.

Na koniec spotkania policjant zachęcił aby uczniowie zalogowali się na platformę www.pyrek.pl gdzie mogą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

 

 

Pamiętajcie bądźcie rozważni – bądźcie bezpieczni.

Pozdrawiam Was serdecznie – asp. szt. Krzysztof Tomaszewski.

 

Sierżant Pyrek oraz Pyrkowa Kraina oficjalnie ogłaszają, że sezon letni 2021 został rozpoczęty! Jak co… czytaj więcej…

Szczerość i bezpośredniość najmłodszych jest nieoceniona! Ich słowa, ich prośby i życzenia najbardziej trafiają do… czytaj więcej…

Policjanci spotkali się wczoraj z uczniami ze szkoły w Lenartowicach. Podczas spotkania funkcjonariusze poruszyli tematykę… czytaj więcej…

W ramach współpracy pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu a Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w… czytaj więcej…

Bezpieczne wakacje

    20 czerwca 2021 r. policjanci  z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie oraz Posterunku… czytaj więcej…