W czym mogę ci pomóc?

Dzielnicowy na egzaminie na kartę rowerową- a czy Ty wiesz, że dzięki niej można też jeździć elektryczną hulajnogą?

Dzielnicowy z Kaźmierza egzaminował w ubiegłym tygodniu dzieci, które zdawały na kartę rowerową w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu.

To ich pierwsze uprawnienia do kierowania. Policjant rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wspierał nauczycieli przygotowujących dzieci do egzaminu „rowerowego” w części praktycznej.

A wy macie już swoją kartę rowerową?

Jeśli nie, to powinniście pamiętać,  że do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić dzieci, które ukończyły 10 lat. Zajęcia dla uczniów, którzy chcą zdobyć swoje pierwsze uprawnienia prowadzą nauczyciele, a po pozytywnym zdaniu egzaminu, kartę rowerową wydaje dyrektor szkoły. Ale i policjanci często pomagają przy egzaminach.

A czy wiecie, że karta rowerowa pozwala nie tylko na jazdę rowerem?

Teraz takie uprawnienie pozwala też na to, aby osoby w wieku od 10 do 18 lat mogły jeździć hulajnogą elektryczną. Pamiętajcie więc, że do jazdy na hulajnodze elektrycznej wymagane są uprawnienia!

Młodsze dzieci powinny pamiętać, że przepisy zabraniają im kierowania rowerem lub elektryczną hulajnogą na drogach publicznych. Mogą spróbować jazdy na tym sprzęcie wyłącznie pod opieką osoby dorosłej! W przypadku hulajnogi elektrycznej dodatkowo taka jazda powinna odbywać się w terenie oznaczonym jako strefa zamieszkania.

Wszystkim dzieciom, które ostatnio zdobyły kartę rowerową, serdecznie gratulujemy i życzymy, aby każda ich podróż minęła bezpiecznie!

Kochani! Wręczyliśmy nagrody dla zwycięzców IX konkursu „Pierwsza pomoc przedmedyczna” zorganizowanego dla uczniów leszczyńskich szkół… czytaj więcej…

Witam Was serdecznie. W Poznaniu rozpoczął się już sezon kąpielowy. Piękna i słoneczna pogoda zachęcają… czytaj więcej…

Groszek, Bambi czy też Suzi Głośne Pyrkowe Zoo każdego dnia mnie budzi, Oto przyjaciele Moi… czytaj więcej…

Witajcie moi drodzy przyjaciele. Z ogromną satysfakcją zapraszam Was do obejrzenia teledysku, który powstał dzięki… czytaj więcej…

Ostatnie tygodnie na terenie miasta i gminy Rogoźno obfitowały w egzaminy… ale nie były to… czytaj więcej…

Podczas festynu z okazji Dni Rodziny policjanci z Posterunku Policji w Orchowie wystawili stoisko profilaktyczne.… czytaj więcej…

Ostrowska Policja wraz z KRUS* Ostrów Wielkopolski w miniony poniedziałek oraz czwartek przeprowadziła wspólne działania… czytaj więcej…