W czym mogę ci pomóc?

EUROPEJSKI DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

To dziś 6 maja – dzień, który Komisja Europejska ustanowiła jako Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 

Data ta ma na celu zwrócenie uwagi mieszkańcom Unii Europejskiej na kwestie dotyczące bezpieczeństwa na drogach. Z jednej strony ma na celu uwrażliwienie decydentów i opinii publicznej na problemy związane z bezpieczeństwem na drogach, a z drugiej – zmianę zachowań ich użytkowników, tak aby transport stał się bezpieczny i dostępny dla wszystkich.

Powinniśmy zatem w tym dniu przypominać wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym to zadanie dla nas wszystkich, bo wszyscy mamy na nie wpływ uczestnicząc w ruchu drogowym jako piesi oraz kierujący pojazdami.

Europejski Dzień BRD to bardzo dobra okazja do zorganizowania przez policjantów powiatu śremskiego wydarzenia związanego z promocją bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W czasie działań policjanci rozdawali pieszym elementy odblaskowe oraz prowadzili rozmowy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Aby było bezpiecznie podczas rozmów promowaliśmy platformę pyrek.pl oraz rozdawaliśmy elementarze. Całej akcji towarzyszył sierżant Pyrek – maskotka Wielkopolskiej Policji.

Pozdrawiamy ze Śremu z Pyrkiem bezpieczniej.

 

Sierżant Pyrek oraz Pyrkowa Kraina oficjalnie ogłaszają, że sezon letni 2021 został rozpoczęty! Jak co… czytaj więcej…

Szczerość i bezpośredniość najmłodszych jest nieoceniona! Ich słowa, ich prośby i życzenia najbardziej trafiają do… czytaj więcej…

Policjanci spotkali się wczoraj z uczniami ze szkoły w Lenartowicach. Podczas spotkania funkcjonariusze poruszyli tematykę… czytaj więcej…

W ramach współpracy pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu a Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w… czytaj więcej…

Bezpieczne wakacje

    20 czerwca 2021 r. policjanci  z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie oraz Posterunku… czytaj więcej…