W czym mogę ci pomóc?

KPP Pleszew – BEZPIECZNE WAKACJE Z SIERŻANTEM PYRKIEM W TLE – SPOTKANIE W LENARTOWICACH

Policjanci spotkali się wczoraj z uczniami ze szkoły w Lenartowicach. Podczas spotkania funkcjonariusze poruszyli tematykę związaną z bezpiecznym wypoczynkiem. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas zabawy nad wodą i omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj, 21 czerwca br.  na terenie boiska sportowego odbyło się spotkanie z przedszkolakami i uczniami klas od I do III,  na którym nie zabrakło pleszewskich policjantów: asp. Moniki lis – Rybarczyk – profilaktyka społecznego i st.asp. Marcina Woldańskiego – dzielnicowego KPP Pleszew.

Podczas zajęć dzieci i młodzież miały okazję wysłuchać ciekawej prelekcji na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Policjanci wyczulili najmłodszych na konieczność prawidłowych zachowań podczas wakacyjnej beztroski. Przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa, o których nie wolno zapominać, wypoczywając lub bawiąc się nad wodą, w górach, w lesie oraz na wsi. Podczas pogadanki nie zabrakło również tak ważnych tematów jak bezpieczeństwo dzieci w domu, podczas kontaktów z obcymi, czy też podczas wakacyjnych zabaw w mieście. Funkcjonariusze przypomnieli też o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wspomnieli o przepisach, regulujących korzystanie z tak popularnych w ostatnim czasie hulajnóg elektrycznych.

St.asp. Marcin Woldański zwrócił również uwagę na zasady udzielania pierwszej pomocy podczas zasłabnięć i nagłej utraty przytomności.

Najmłodszym dzieciom, policjanci zaprezentowali platformę sierżanta Pyrka, zachęcali do rejestracji, rozwiązywania ciekawych quizów i zagadek. Platforma Pyrek dostępna jest pod adresem internetowym www.pyrek.pl

Atrakcją dla kolonistów był zaprezentowany przez mundurowych sprzęt policyjny i radiowóz, które dzieci mogły obejrzeć z bliska.

 

Czy wiesz, że już 1 listopada obchodzimy po raz kolejny Święto Zmarłych? Pewnie co roku… czytaj więcej…

Kim jestem?

Kim jestem? Czasami jest to trudne pytanie. Ale wraz z Sierżantem Pyrkiem postaramy się odpowiedzieć… czytaj więcej…

Pomocnicy Sierżanta Pyrka spotkali się dzisiaj w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Pile z uczniami… czytaj więcej…

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego oraz fotorelacji. Kliknij poniższy link.      

Pyrek uczy i bawi

Kaliscy policjanci zachęcają do odwiedzania platformy informacyjno-edukacyjnej www.pyrek.pl 👇 https://www.youtube.com/watch?v=w8ky-E4aOFM

Witajcie! Przez cały weekend policjanci wspólnie z dziennikarzami Portal Śremski i Kurier Śremski, rozdali około… czytaj więcej…

W miniony piątek spotkaliśmy się z przedszkolakami w Otorowie. Dzieci rozmawiały z policjantami o ich… czytaj więcej…