W czym mogę ci pomóc?

KWP – Policja na targach EKO

Wielkopolscy policjanci z racji tematyki organizowanego przedsięwzięcia swoje stanowisko profilaktyczne postanowili utworzyć na „świeżym powietrzu” przed wejściem do pawilonu, w którym odbywała się impreza. Miało to także na celu nadanie dodatkowego wymiaru bezpieczeństwa, związanego z zapewnieniem przestrzeni i świeżego powietrza, o które w dzisiejszych czasach musimy dbać w szczególnym stopniu pamiętając o wciąż panującej epidemii koronawirusa.
Na policyjnym stanowisku policjanci przygotowali poradniki profilaktyczne dotyczące różnych obszarów w zakresie tematyki szeroko rozumianego bezpieczeństwa takich jak m.in. przemoc w rodzinie, problematyka narkotyków i dopalaczy, cyberporzemoc czy bezpieczeństwo seniorów. Funkcjonariusze chętnie odpowiadali również na liczne pytania udzielając tym samym porad jak nie stać się ofiarą przestępstwa oraz w razie konieczności jak postępować w przypadku gdy znajdziemy się w sytuacji zagrożenia. Nie mogło również zabraknąć atrakcji w postaci policyjnego sprzętu takiego jak: policyjne radiowozy, komisariat mobilny, policyjny motocykl oraz quad służbowy.
Pamiętajmy, żeby stosować się do aktualnych obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemiologicznym, jednakże nie zapominajmy jednocześnie o innych podstawowych zasadach bezpieczeństwa gdyż przysłowiowe licho nie śpi.
Andrzej Karpiński/IL

Link do artykułu

Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. odwiedziły przedszkolaków z grupy „Słowików ” i… czytaj więcej…

Już od najmłodszych lat w dziecku powinno się wyrabiać postawę opartą na bezpieczeństwie swoim i… czytaj więcej…

Kim jest Policjant, czym się zajmuje, jakie ma wyposażenie – właśnie na takie pytania w… czytaj więcej…

Skutki trwającej pandemii odczuwają również niestety dzieci, które muszą pozostać w domach na kwarantannach. Jest… czytaj więcej…