W czym mogę ci pomóc?

Letnie kino mocnych wrażeń w Domu Kultury „Stokrotka” w Poznaniu

W kameralnej scenerii Domu Kultury „Stokrotka” w Poznaniu policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Fundacją “Dziecko w Centrum” i Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Poznaniu zaprosili wychowawców, rodziców i ich dorastające dzieci, aby skierować do nich kila słów, podkreślić to, jak są dla siebie ważni.

Spotkanie miało na celu uświadomienie widzom jak ważne są relacje międzyludzkie, a w szczególności te pomiędzy rodzicami a dziećmi, w tym ważnym czasie jakim jest dorastanie.

Poprzez sztukę, mistrzowską grę aktora Seniora Michała Grudzińskiego i aktora Sebastiana Greka – Aktorów Teatru Nowego w Poznaniu, pokazano powagę zwykłych ludzkich zachowań i sytuacji, które w znacznym stopniu wpływają na życie nas wszystkich. Czas, wychowanie, nakazy – nie propozycje…, grupa rówieśnicza, alkohol, uzależnienie to m.in. składowe wielu czynników, które mogą wpłynąć, poprawić relacje z naszymi dziećmi.

Dopełnieniem uczty gry aktorskiej była projekcja nagradzanego filmu pt. „Najlepszy” – którego inspiracją była historia życia Jerzego Górskiego, który wygrał walkę z nałogiem i został uznanym międzynarodowym sportowcem.

To wszystko odbyło w kameralnej scenerii ogrodu Domu Kultury „Stokrotka”, ul. Cyniowej 11 w Poznaniu, które we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu i Fundacją Dziecko w Centrum i Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Poznaniu wprowadzili widzów w stan głębokiej refleksji.

Życie się toczy, czas biegnie, chwila przemija, jeśli jej właściwie nie wykorzystamy, zniknie bezpowrotnie. Nie uciekajmy od problemów, rozmawiajmy z naszymi dziećmi, poświećmy im czas, poznajmy ich zainteresowania, znajomych. Czy to tak wiele? Jakże to może być dla nich znaczące….

Organizatorzy projektu:

– Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu,

– Dom Kultury „Stokrotka” w Poznaniu,

– Fundacja Dziecko w Centrum,

– Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Poznaniu.

Projekt został sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Zobacz sam!

https://www.youtube.com/watch?v=JTwQCzf-C08

 

 

 !

Pyrek uczy i bawi

Kaliscy policjanci zachęcają do odwiedzania platformy informacyjno-edukacyjnej www.pyrek.pl 👇 https://www.youtube.com/watch?v=w8ky-E4aOFM

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie „BEZPIECZNYM ROWEREM PRZEZ ŚWIAT”. Na uczestników czekają atrakcyjne… czytaj więcej…

W dniu 25.09.2021r. policjanci z Komisariatu Policji w Stęszewie wzięli udział w Rodzinnym Festynie Jesiennym,… czytaj więcej…

W dniu 21.09.2021r. policjanci z Komisariatu Policji Stęszew, udali się do przedszkola na ul. Korczaka… czytaj więcej…

Rozpoczął się rok nowy szkolny. Dzieci ze szkół podstawowych z miasta Turek miały okazję przypomnieć… czytaj więcej…

„Halo panie policjancie dowiedzieć się chcemy…” właśnie słowami tej piosenki przywitali policjantów uczniowie klas pierwszych… czytaj więcej…