W czym mogę ci pomóc?

Nagrody i odblaski trafiły do szkół – podsumowanie akcji „ODBLASKOWO-BEZWYPADKOWO”

Z początkiem drugiego semestru do uczniów wszystkich klas pierwszych z terenu powiatu szamotulskiego trafiły odblaski w ramach akcji „ODBLASKOWO-BEZWYPADKOWO”. Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach co roku organizuje niniejszą akcję wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Szamotułach.

Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. W ramach akcji, co najmniej od 2005 r., co roku, organizowane są dwa konkursy dla wszystkich uczniów klas pierwszych: na logo odblasku oraz na pracę plastyczną dotyczącą bezpiecznej zabawy.

Pierwszy z konkursów został ogłoszony w dniu 30.09.2020 r. Zwycięzców konkursu wyłoniono w listopadzie 2020 r. Praca konkursowa, która zajęła I miejsce w konkursie została odwzorowana na odblaskach, które zostały wyprodukowane w ramach akcji dla wszystkich pierwszoklasistów z terenu powiatu szamotulskiego. W dniu 25.11.2020 r. ogłoszono konkurs na pracę plastyczną dotyczącą bezpiecznej zabawy. Zwycięzcy konkursu zostali wybrani w styczniu br.

Do uczestnictwa w dwóch konkursach, które ogłosiła Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach zgłosili się uczniowie z 18 szkół podstawowych z terenu powiatu szamotulskiego. W ramach rozstrzygnięcia konkursów nagrodzono 22 uczniów.

Dodatkowo, uczniowie klas pierwszych ze szkół, z których laureaci konkursu zajęli miejsca od I do III otrzymali w ramach akcji odblaskowe kamizelki. Wszystkie odblaski, kamizelki oraz nagrody ufundowane zostały przez Powiat Szamotulski.

Co roku, w ramach akcji z pierwszoklasistami spotykali się też policjanci, którzy prowadzili pogadanki na temat bezpiecznych zabaw oraz bezpieczeństwa na drodze. W tym roku, z uwagi na stan epidemii i związane z tym ograniczenia, formuła musiała zostać zmieniona. Po zakończonych feriach zimowych, policjanci z terenu powiatu szamotulskiego spotkali się z dyrekcją lub nauczycielami ze szkół podstawowych z terenu powiatu szamotulskiego i przekazali za ich pośrednictwem nagrody dla zwycięzców oraz odblaski dla wszystkich pierwszoklasistów. Dzięki współpracy ze szkołami, gadżety, które mogą pozytywnie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa dzieci trafiły do rąk uczniów.

Przypominamy, iż pieszy poza terenem zabudowanym po zmroku ma obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Dla własnego bezpieczeństwa warto nosić je również na terenie zabudowanym.

Link do artykułu

Trwają ferie zimowe. Jeśli nudzisz się w domu pomyśl o aktywnym wypoczynku na świeżym powietrzu.… czytaj więcej…

Komenda Powiatowa Policji w Kępnie wraz z Państwową Strażą Pożarną w Kępnie zaprasza dzieci i… czytaj więcej…

Cześć dzieciaki! Pamiętacie konkurs pod hasłem „Bezpieczna zabawa, to dla pierwszaka ważna sprawa”, który został… czytaj więcej…

Czy z Sierżantem Pyrkiem da się porozmawiać? Jest to jedno z wielu pytań, które pojawiają… czytaj więcej…

Cześć dzieciaki 🙂 Ferie zimowe czas zacząć! Wraz z moimi pomocnikami udam się w najciekawsze… czytaj więcej…

Każdego roku 21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka – Święto, o… czytaj więcej…

Kochani!!! Jeżeli wybieracie się na narty w góry, zachęcamy Was do obejrzenia krótkiego filmu aby… czytaj więcej…

Cześć dzieciaki 🙂 Chciałem poinformować wszystkich uczestników konkursu „Obraz Świętego Mikołaja oczami dziecka”, że wybraliśmy… czytaj więcej…

Wita Was Sierżant Pyrek Jest styczeń. Zbliża się koniec semestru. To oznacza, że nadchodzą ferie… czytaj więcej…

Witajcie przyjaciele! Niebawem zaczniemy ferie zimowe. Co za tym idzie…? Sporo wspaniałej zabawy w białym… czytaj więcej…

Kochane Dzieci, Czy są wśród was osoby, które nie mogą doczekać się zimowych zabaw na… czytaj więcej…

W dniach 21 i 22 stycznia obchodzimy święto, o którym nie można zapomnieć! Z okazji… czytaj więcej…

Kochani, ferie zimowe już trwają. Pogoda póki co nie rozpieszcza, ale zima jeszcze trochę z… czytaj więcej…