W czym mogę ci pomóc?

Najfajniejsze ferie zimowe to bezpieczne ferie!

Wita Was Sierżant Pyrek

Jest styczeń. Zbliża się koniec semestru. To oznacza, że nadchodzą ferie zimowe. Mamy nawet zimową aurę – leży śnieg i jest mróz. To zachęca do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Ale wypoczywać powinniśmy tak, żeby było bezpiecznie. Kochane dzieci, pamiętajcie o tym, by Wasze zimowe szaleństwa były przyjemnością, a nie kończyły się  w sposób zagrażający Waszemu życiu lub zdrowiu. Dlatego mam dla Was kilka wskazówek, jak bezpiecznie wypoczywać zimą. Oto one:

  1. Jeśli chcecie pojeździć na łyżwach, to tylko tam, gdzie pod lodem nie ma wody. Może to być lodowisko sztuczne lub zrobione na placu, czy boisku. Nie wchodzimy na zamarznięte rzeki, stawy, czy jeziora. To bardzo niebezpieczne. Nigdy nie mamy pewności, jak gruby i mocny jest lód, a gdy się pod nami załamie, mamy bardzo małe szanse, by się z wody wydostać.
  2. Kulig to świetna zabawa. Ale w tradycyjny sposób – gdy jedziemy w saniach, które ciągnie koń, lub ciągnik rolniczy. Wówczas prędkość jest mała, a wywrotka prawie niemożliwa. To bezpieczna metoda. Ale niedopuszczalne jest, by kulig odbywał się na zwykłych sankach ciągniętych przez samochód. Grozi to bardzo poważnym wypadkiem. Wywrócenie się sanek przy niedużej nawet prędkości dla auta osobowego lub uderzenie sanek w drzewo, słup, czy ścianę budynku przy pokonywaniu zakrętu na pewno skończy się bardzo poważnymi urazami.
  3. Sanki. Uwielbiam zjeżdżać na sankach z górki. Ważne jest, by ten zjazd kończył się na otwartej, pustej przestrzeni, gdzie bezpiecznie można się zatrzymać, a nie na drodze, po której jeżdżą samochody, w rowie, zamarzniętej rzece, lub jakiejś ścianie.

Oczywiście pamiętajcie też o innych zasadach bezpiecznej zabawy, także w domu, w szczególności o bezpieczeństwie w Internecie. Nie rozmawiajcie z obcymi, przestrzegajcie podstawowych zasad ruchu drogowego, noście odblaski. Zależy mi, byście bezpiecznie wróciły po feriach do szkoły. Życzę wam dobrego, bezpiecznego wypoczynku.

 

 

Trwają ferie zimowe. Jeśli nudzisz się w domu pomyśl o aktywnym wypoczynku na świeżym powietrzu.… czytaj więcej…

Komenda Powiatowa Policji w Kępnie wraz z Państwową Strażą Pożarną w Kępnie zaprasza dzieci i… czytaj więcej…

Cześć dzieciaki! Pamiętacie konkurs pod hasłem „Bezpieczna zabawa, to dla pierwszaka ważna sprawa”, który został… czytaj więcej…

Czy z Sierżantem Pyrkiem da się porozmawiać? Jest to jedno z wielu pytań, które pojawiają… czytaj więcej…

Cześć dzieciaki 🙂 Ferie zimowe czas zacząć! Wraz z moimi pomocnikami udam się w najciekawsze… czytaj więcej…

Każdego roku 21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka – Święto, o… czytaj więcej…

Kochani!!! Jeżeli wybieracie się na narty w góry, zachęcamy Was do obejrzenia krótkiego filmu aby… czytaj więcej…

Cześć dzieciaki 🙂 Chciałem poinformować wszystkich uczestników konkursu „Obraz Świętego Mikołaja oczami dziecka”, że wybraliśmy… czytaj więcej…

Witajcie przyjaciele! Niebawem zaczniemy ferie zimowe. Co za tym idzie…? Sporo wspaniałej zabawy w białym… czytaj więcej…

Kochane Dzieci, Czy są wśród was osoby, które nie mogą doczekać się zimowych zabaw na… czytaj więcej…

W dniach 21 i 22 stycznia obchodzimy święto, o którym nie można zapomnieć! Z okazji… czytaj więcej…

Kochani, ferie zimowe już trwają. Pogoda póki co nie rozpieszcza, ale zima jeszcze trochę z… czytaj więcej…