W czym mogę ci pomóc?

NAJLEPSI Z WIEDZY I JAZDY NA ROWERZE

28 kwietnia br. na dziedzińcu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Hipolita Cegielskiego w Środzie Wlkp. szef średzkiej Policji insp. Paweł Wawrzyniak wraz ze Starostą Średzkim uhonorowali najlepszych zawodników Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. O miano najlepszych walczyli uczniowie szkół podstawowych ze wszystkich gmin powiatu średzkiego.

Cały turniej ma na celu promocję bezpieczeństwa drogowego i od wielu już lat jest organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Środzie Wielkopolskiej wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Środzie Wielkopolskiej. Pandemia spowodowała dwuletnia przerwę w przeprowadzaniu rywalizacji, jednak z wiosną tego roku konkurs został reaktywowany.

Najlepsi uczniowie ze wszystkich średzkich gmin spotkali się w czwartek 28 kwietnia br. Wszystko po to, by rywalizować w finale powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym o miano najlepszej drużyny powiatu i reprezentować dalej ziemię średzką na poziomie województwa wielkopolskiego.

W rywalizacji drużynowej kategorii młodszej (10-12 lat) liderami zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gieczu, których reprezentowali uczniowie : Maja Plucińska, Zuzanna Hejna, Mateusz Pruchniewicz i Bartosz Kurkowiak. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zaniemyślu, a brąz otrzymała Szkoła Podstawowa z Nowego Miasta nad Wartą.

W kategorii starszej klas 7-8 zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Krzykosach, którą w rywalizacji reprezentowali uczniowie: Jakub Borowczyk, Igor Paczkowski i Mateusz Pinecki. Tuż za nimi uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gieczu. Trzecie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Środzie a za nimi drużyna ze szkoły w Zaniemyślu.

Obie najlepsze drużyny czyli z Giecza i z Krzykos pojadą na finał wojewódzki reprezentować nasz powiat. Rywalizacja wielkopolska odbędzie się 18 maja na ternie Szkoły Podstawowej nr 3 Rogoźnie.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom dużej wiedzy i umiejętności prezentowanej w turnieju!:)

Konkurs plastyczny o tematyce „Bezpieczne wakacje z Pyrkiem” dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Komorzu… czytaj więcej…

Wiosenna aura za oknem zachęca do spędzania wolnego czasu na dworze. Nie zapominajcie jednak o… czytaj więcej…

Witam Was serdecznie Wraz z jeżyckimi policjantami miałem przyjemność wziąć udział w turnieju piłki nożnej.… czytaj więcej…

Mnóstwo radości i uśmiechu gościło na twarzach najmłodszych mieszkańców powiatu ostrowskiego. Milusińscy razem z opiekunami… czytaj więcej…

Dziś piątek trzynastego ! Ten dzień uznawany jest za pechowy w wielu krajach Europy nr.… czytaj więcej…