W czym mogę ci pomóc?

PYREK pomaga zrozumieć pracę Policji!

Policja…… Każdy z Was doskonale wie jak wygląda Policjant, jakim jeździ samochodem oraz czym się zajmuje. Jakie to oczywiste powiecie…. „łapie złodziei!”. Takie odpowiedzi od Was słyszę podczas naszych spotkań. Oczywiście zgodzę się z Tobą MASZ RACJĘ!

Ale czy tylko to należy do zadań i obowiązków Policji?

Dzisiaj postaram się Tobie z skrócie odpowiedzieć na to pytanie.

Zatem ZACZYNAMY!

Na początek chciałbym abyś wiedział/ła, że możesz spotkać Policjantów, którzy będą mieli różne umundurowanie. Zaskoczę Cię, ale Policjant to nie zawsze niebieskie umundurowanie i biała czapka. Kiedy zobaczysz tak umundurowanego Policjanta wtedy możesz być pewien, że to specjalista w dziale przepisów Ruchu Drogowego.

Na naszych ulicach strzegą prawa między innymi Policjanci z Oddziałów Prewencji Policji. Ci funkcjonariusze mają granatowe mundury, lecz zaskoczeniem dla Ciebie może być, że niektórzy mają czapkę z daszkiem a inni mają furażerkę. Teraz pewnie zastanawiasz się co oznacza to trudne słowo- FURAŻERKA. Poniżej zamieściłem zdjęcie, które pokaże Tobie jak wygląda furażerka.

Czasami możesz spotkać Policjanta ze swoim czworonożnym przyjacielem – pieskiem policyjnym. Wtedy, czasami taki Policjant będzie miał czarny mundur.

W czarnym mundurze, lecz bez pieska a z ogromną walizką na co dzień swoje obowiązki wypełnia Policjant z działu Techniki Kryminalistyki. To bardzo ważny Policjant w naszych szeregach…
To właśnie on zbiera i odnajduje odciski palców złodzieja czy inne ślady pozostawione na miejscu zdarzenia. Myślę, że teraz nie będziesz zaskoczony kiedy zobaczysz Policjantów w różnych mundurach.

Prawie bym zapomniał! Policjant pionu kryminalnego…. To Policjant, który swoją służbę pełni w ubraniach cywilnych. Każdy z nich zawsze przy sobie noszą legitymację policyjną oraz odznakę, aby potwierdzić, że jest prawdziwym Policjantem a nie przebierańcem.

Moi mili, ale Policja to nie tylko obsługa interwencji czy zdarzeń drogowych. Policja to przede wszystkim pomoc drugiemu człowiekowi. To również spotkania w szkołach czy przedszkolach. Jestem przekonany, że również Twoją szkołę/przedszkole odwiedził Policjant, który opowiadał i przypominał, jak można bawić się bezpiecznie.

W jednym z poznańskich przedszkoli tj. Przedszkole nr 104 moi policyjni przyjaciele z zaprzyjaźnionego Komisariatu Policji na poznańskiej Wildzie przeprowadzili spotkanie dla grupy 6-latków. Podczas spotkania szczegółowo opisali i opowiedzieli o pracy Policjanta. Kilka zdjęć umieściłem w moim pyrkowym albumie.

Cieszę się, że jesteście tu ze mną moi mali przyjaciele.

Korzystając z okazji życzę Wam bogatego Mikołaja, bo to już za 6 dni. Pamiętaj abyś wyczyścił/ła buty, bo tylko do czystych butów Mikołaj wkłada prezenty. 🙂

Widzimy się niebawem na www.pyrek.pl pa pa….

Sierżant Pyrek

Trwają ferie zimowe. Jeśli nudzisz się w domu pomyśl o aktywnym wypoczynku na świeżym powietrzu.… czytaj więcej…

Komenda Powiatowa Policji w Kępnie wraz z Państwową Strażą Pożarną w Kępnie zaprasza dzieci i… czytaj więcej…

Cześć dzieciaki! Pamiętacie konkurs pod hasłem „Bezpieczna zabawa, to dla pierwszaka ważna sprawa”, który został… czytaj więcej…

Czy z Sierżantem Pyrkiem da się porozmawiać? Jest to jedno z wielu pytań, które pojawiają… czytaj więcej…

Cześć dzieciaki 🙂 Ferie zimowe czas zacząć! Wraz z moimi pomocnikami udam się w najciekawsze… czytaj więcej…

Każdego roku 21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka – Święto, o… czytaj więcej…

Kochani!!! Jeżeli wybieracie się na narty w góry, zachęcamy Was do obejrzenia krótkiego filmu aby… czytaj więcej…

Cześć dzieciaki 🙂 Chciałem poinformować wszystkich uczestników konkursu „Obraz Świętego Mikołaja oczami dziecka”, że wybraliśmy… czytaj więcej…

Wita Was Sierżant Pyrek Jest styczeń. Zbliża się koniec semestru. To oznacza, że nadchodzą ferie… czytaj więcej…

Witajcie przyjaciele! Niebawem zaczniemy ferie zimowe. Co za tym idzie…? Sporo wspaniałej zabawy w białym… czytaj więcej…

Kochane Dzieci, Czy są wśród was osoby, które nie mogą doczekać się zimowych zabaw na… czytaj więcej…

W dniach 21 i 22 stycznia obchodzimy święto, o którym nie można zapomnieć! Z okazji… czytaj więcej…

Kochani, ferie zimowe już trwają. Pogoda póki co nie rozpieszcza, ale zima jeszcze trochę z… czytaj więcej…