W czym mogę ci pomóc?

Rowerem bezpiecznie do celu

W dniu 09 czerwca 2021r na prośbę Dyrekcji Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia mieszczącej się w Poznaniu przy ul. Solnej 12, funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej Komisariatu Policji Poznań – Stare Miasto wraz z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej w Poznaniu pomogli przy zorganizowaniu egzaminu na kartę rowerową dla uczniów klas czwartych i piątych. Do egzaminu przystąpiło prawie 100 dzieci.

W trakcie spotkania Funkcjonariusze kilkukrotnie przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, tak by młodzi uczestnicy ruchu drogowego poruszali się po drogach oraz ścieżkach rowerowych w sposób bezpieczny dla nich oraz dla innych uczestników ruchu drogowego.

Po uzyskaniu pozytywnego wyniku z testu praktycznego każda osoba otrzymała kilka rad dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz drobny podarunek w postaci opaski odblaskowej, która to znacznie poprawia widoczność i bezpieczeństwo rowerzysty. Młodzi rowerzyści zareagowali bardzo entuzjastycznie wyrażając chęć używania elementów odblaskowych.

W trakcie spotkanie dzieci mogły również zobaczyć jak wygląda radiowóz policyjny oraz w jaki sprzęt jest wyposażony. Atrakcja ta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, dzieci chętnie zadawały pytania dotyczące pełnienia służby w Policji.

Jesteśmy przekonani, że po zdanym egzaminie praktycznym na kartę rowerową przybędzie nam prawie 100 nowych rowerzystów, którzy swoim zachowaniem oraz przestrzeganiem przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym będą dawać przykład dla innych.

Sierżant Pyrek oraz Pyrkowa Kraina oficjalnie ogłaszają, że sezon letni 2021 został rozpoczęty! Jak co… czytaj więcej…

Szczerość i bezpośredniość najmłodszych jest nieoceniona! Ich słowa, ich prośby i życzenia najbardziej trafiają do… czytaj więcej…

Policjanci spotkali się wczoraj z uczniami ze szkoły w Lenartowicach. Podczas spotkania funkcjonariusze poruszyli tematykę… czytaj więcej…

W ramach współpracy pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu a Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w… czytaj więcej…

Bezpieczne wakacje

    20 czerwca 2021 r. policjanci  z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie oraz Posterunku… czytaj więcej…