W czym mogę ci pomóc?

Wiosenne wiadomości z podwórka

Wiosenna aura za oknem zachęca do spędzania wolnego czasu na dworze. Nie zapominajcie jednak o bezpieczeństwie, ponieważ w czasie zabaw na świeżym powietrzu można się zetknąć z wieloma zagrożeniami. Warto więc zachować ostrożność i stosować się do kilku podstawowych zasad, aby czas spędzony na podwórku był nie tylko pełen ciekawych doświadczeń, ale przede wszystkim bezpieczny.

Na podwórku i w jego otoczeniu jest sporo niebezpiecznych miejsc, do których dzieci nie powinny zbliżać się bez nadzoru osoby dorosłej.

Są to:

1. niebezpieczne otwory w ziemi, szamba, otwarte wykopy, kanały, nieprzykryte studzienki. Wpadając do takich dołów można doznać poważnych obrażeń tj. złamać nogę lub rękę, a w przypadku zbiorników, w których zbierają się szkodliwe gazy – zatruć się.

2. dachy, rusztowania, silosy, stare, uszkodzone lub źle zabezpieczone schody, wejścia na poddasza oraz wszystkie podwyższenia, na które można się wspiąć lub wejść po drabinie. Upadek z wysokości może skończyć się tragicznie, dlatego należy unikać takich wspinaczek bez asekuracji osoby dorosłej.

3. słupy oraz linie energetyczne. Przebywanie w pobliżu takich urządzeń grozi porażeniem prądem, a w konsekwencji nawet śmiercią.

4. jezdnia. Już sama zabawa w jej pobliżu jest niebezpieczna.

5. poligon wojskowy. To teren, na którym mogą być niewypały i niewybuchy, czyli pociski, które nie wypaliły. Na takie przedmioty można natknąć się również w lesie lub w pobliżu domu. Wówczas należy poinformować o tym rodziców, którzy przekażą wiadomość odpowiednim służbom.

6. stawy, jeziora, bagna. Zabawa w pobliżu zbiorników wodnych może zakończyć się utonięciem.

Bezpiecznej zabawy!

Konkurs plastyczny o tematyce „Bezpieczne wakacje z Pyrkiem” dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Komorzu… czytaj więcej…

Witam Was serdecznie Wraz z jeżyckimi policjantami miałem przyjemność wziąć udział w turnieju piłki nożnej.… czytaj więcej…

Mnóstwo radości i uśmiechu gościło na twarzach najmłodszych mieszkańców powiatu ostrowskiego. Milusińscy razem z opiekunami… czytaj więcej…

Dziś piątek trzynastego ! Ten dzień uznawany jest za pechowy w wielu krajach Europy nr.… czytaj więcej…