W czym mogę ci pomóc?

Z NAJMŁODSZYMI O BEZPIECZEŃSTWIE

Już od najmłodszych lat w dziecku powinno się wyrabiać postawę opartą na bezpieczeństwie swoim i otoczenia. O tym, że jest to sprawa bardzo ważna w życiu każdego człowieka przypomniał podczas ostatnich spotkań policyjny profilaktyk.

Funkcjonariusz spotkał się z uczniami najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Ryczywole i Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach.

Dzieci miały okazję przypomnieć sobie, że z osobami, których nie znamy nie rozmawiamy, nigdzie z nimi nie idziemy i nie wpuszczamy do domów. Rozmawiano o zagrożeniach dot. bezpieczeństwa podczas prac polowych na obszarach wiejskich, przebywając w otoczeniu pracujących maszyn czy zwierząt gospodarskich. Przypomniano zasady postępowania na wypadek spotkania agresywnego psa. Ważną kwestią poruszoną podczas spotkania było jak zawsze bezpieczeństwo w ruchu drogowym czyli, którą stroną drogi iść gdy nie ma chodnika, jak przejść na drugą stronę drogi, dlaczego warto nosić odblaski, jak powinien być wyposażony rower, po co w ogóle zapinane są pasy bezpieczeństwa.

Z uwagi na zbliżające się ciepłe dni przypomniano zasady bezpieczeństwa nad wodą, podczas spaceru w górach oraz dbania o swoje wartościowe rzeczy.

W trakcie spotkania omówiono również podstawowe informacje dot. oszustw popełnianych na seniorach z zadaniem by przypomnieć dziadkom i babciom, że nikogo obcego do domu się nie wpuszcza i nikomu obcemu nie daje się żadnych pieniędzy nawet jeśli przedstawia się jako kolega wnuczka lub nawet policjant.

Rozmawiając o bezpieczeństwie najmłodszych zaproszono do odwiedzenia „PYRKOWEJ KRAINY” zachęcając do gier i quizów jakie tam mogą znaleźć.

Pamiętajmy! Dziecko powinno znać zasady postępowania w różnych sytuacjach życiowych, tak, aby uniknąć zagrożeń. Kształtujemy w nim w ten sposób umiejętność rozpoznawania niebezpieczeństw, unikania niepotrzebnego ryzyka oraz umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. W codziennym życiu postarajmy się, aby zapewnić swoim pociechom maksimum uwagi i zainteresowania oraz, w miarę możliwości, zorganizować im wypełnienie czasu wolnego.

Sierżant Pyrek oraz Pyrkowa Kraina oficjalnie ogłaszają, że sezon letni 2021 został rozpoczęty! Jak co… czytaj więcej…

Szczerość i bezpośredniość najmłodszych jest nieoceniona! Ich słowa, ich prośby i życzenia najbardziej trafiają do… czytaj więcej…

Policjanci spotkali się wczoraj z uczniami ze szkoły w Lenartowicach. Podczas spotkania funkcjonariusze poruszyli tematykę… czytaj więcej…

W ramach współpracy pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu a Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w… czytaj więcej…

Bezpieczne wakacje

    20 czerwca 2021 r. policjanci  z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie oraz Posterunku… czytaj więcej…