W czym mogę ci pomóc?

Zaprojektuj logo odblasku!

Zdjęcie prac konkursowych wykonanych przez dzieci

Drodzy pierwszoklasiści z terenu powiatu szamotulskiego!

Jak co roku, tak i tym razem Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Szamotułach organizuje akcję pod hasłem „ODBLASKOWO – BEZWYPADKOWO”.

Nasza akcja składać się będzie z dwóch konkursów plastycznych, z pogadanek prowadzonych przez policjantów oraz z uroczystego finału.

Celem akcji jest propagowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasad bezpieczeństwa podczas zabawy wśród najmłodszych dzieci z terenu powiatu szamotulskiego.

W związku z rozpoczęciem akcji, ogłaszamy więc pierwszy konkurs plastyczny pod hasłem: „ODBLASKOWO – BEZWYPADKOWO”.

Głównym zadaniem uczestników konkursu jest opracowanie logo elementu odblaskowego (kształt i treść). Praca zwycięzcy będzie wzorem do opracowania elementu odblaskowego. Utworzony w ten sposób „odblask” w trakcie trwania akcji zostanie wręczony każdemu pierwszoklasiście z terenu powiatu szamotulskiego podczas pogadanek prowadzonych przez policjantów.

Specjalnie powołane jury konkursowe wybierze zwycięską pracę oraz przyzna wyróżnienia za najlepsze pomysły. Przy ocenianiu prac będą brane pod uwagę: pomysłowość, samodzielność wykonania, estetyka oraz możliwość wykorzystania pracy jako logo elementu odblaskowego.

Zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni podczas finału akcji na początku 2022 roku. Z uwagi na panującą epidemię, w przypadku braku możliwości organizacji uroczystego finału, nagrody będą wręczane uczniom przez funkcjonariuszy Policji w poszczególnych szkołach lub za pośrednictwem dyrekcji lub nauczycieli.

Więcej informacji znajduje się w regulaminie konkursu:

REGULAMIN KONKURSU ODBLASKOWO-BEZWYPADKOWO

Czy wiesz, że już 1 listopada obchodzimy po raz kolejny Święto Zmarłych? Pewnie co roku… czytaj więcej…

Kim jestem?

Kim jestem? Czasami jest to trudne pytanie. Ale wraz z Sierżantem Pyrkiem postaramy się odpowiedzieć… czytaj więcej…

Pomocnicy Sierżanta Pyrka spotkali się dzisiaj w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Pile z uczniami… czytaj więcej…

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego oraz fotorelacji. Kliknij poniższy link.      

Pyrek uczy i bawi

Kaliscy policjanci zachęcają do odwiedzania platformy informacyjno-edukacyjnej www.pyrek.pl 👇 https://www.youtube.com/watch?v=w8ky-E4aOFM

Witajcie! Przez cały weekend policjanci wspólnie z dziennikarzami Portal Śremski i Kurier Śremski, rozdali około… czytaj więcej…

W miniony piątek spotkaliśmy się z przedszkolakami w Otorowie. Dzieci rozmawiały z policjantami o ich… czytaj więcej…