W czym mogę ci pomóc?

Zaświeć przykładem

Drodzy milusińscy przyjaciele Pyrka. Cieszę się, że ze mną jesteście tu na portalu ale także cieszę się z tego, że pamiętacie o moich zasadach kiedy poruszacie się po drogach.

Pamiętajcie, że jesień to pora roku szczególnie niebezpieczna dla pieszych i rowerzystów. Szybko robi się szaro, dni są pochmurne, pada deszcz. Pieszy i rowerzysta w takie dni jest słabo widoczny na drodze. Co może zrobić? Jak sobie pomóc?

Tak macie rację!!! Powinien nosić odblaski. Wybór jest duży: kamizelki, opaski odblaskowe, kolorowe zawieszki i breloczki odblaskowe, chusty, czapki…fajnie jest wybierać też odzież w którą na stałe wszyte są elementy odblaskowe tak jak na mundurze policjanta.

Kochane dzieci noście odblaski zaświećcie przykładem!

Zapraszamy do obejrzenia minigalerii z festynu w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Rawiczu, gdzie dzięki uczestnictwu w Leszczyńskiej Akademii Bezpieczeństwa uczniowie poznawali zasady bezpiecznego poruszania się rowerem, mieli spotkanie z instruktorem nauki jazdy Dawidem Dworeckim ze szkoły jazdy ZYG-ZAK oraz nauczyli się udzielać pierwszej pomocy, a nawet zabezpieczyli swój rower przed kradzieżą nadając mu specjalny numer. Uczniowie tej szkoły wiedzą na pewno jak dbać o swoje bezpieczeństwo!

Link do artykułu

Czy wiesz, że już 1 listopada obchodzimy po raz kolejny Święto Zmarłych? Pewnie co roku… czytaj więcej…

Kim jestem?

Kim jestem? Czasami jest to trudne pytanie. Ale wraz z Sierżantem Pyrkiem postaramy się odpowiedzieć… czytaj więcej…

Pomocnicy Sierżanta Pyrka spotkali się dzisiaj w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Pile z uczniami… czytaj więcej…

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego oraz fotorelacji. Kliknij poniższy link.      

Pyrek uczy i bawi

Kaliscy policjanci zachęcają do odwiedzania platformy informacyjno-edukacyjnej www.pyrek.pl 👇 https://www.youtube.com/watch?v=w8ky-E4aOFM

Witajcie! Przez cały weekend policjanci wspólnie z dziennikarzami Portal Śremski i Kurier Śremski, rozdali około… czytaj więcej…

W miniony piątek spotkaliśmy się z przedszkolakami w Otorowie. Dzieci rozmawiały z policjantami o ich… czytaj więcej…