W czym mogę ci pomóc?

Zdjęcia do teledysku „Przyjaciel Pyrek”

„Pyrku, Pyrku przyjacielu…” Te słowa podśpiewuje sobie dziś całe Bodzyniewo. Właśnie zakończyły się prace nad kręceniem zdjęć do wyjątkowego teledysku. Planem filmowym była Szkoła Podstawowa w Bodzyniewie. Przed kamerą wraz z Sierżantem Pyrkiem wystąpili przedszkolaki i uczniowie. Projekt powstał dzięki współpracy lokalnych środowisk. Już niedługo będziemy mogli podziwiać efekty.

We wtorek 17 maja na terenie Szkoły Podstawowej im. gen. D. Chłapowskiego w Bodzyniewie (gm. Śrem) odbyły się zdjęcia do teledysku „Przyjaciel Pyrek”. Specjalnie z tej okazji szkolną społeczność odwiedził Sierżant Pyrek, czyli znana wszystkim maskotka Wielkopolskiej Policji.

Inicjatorem akcji był asp. szt. Krzysztof Tomaszewski z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, który zajmuje się profilaktyką, współpracuje ze szkołami i promuje „Pyrkową Krainę”. Jak wyjaśnił, pewnego dnia zrodził się pomysł, żeby stworzyć piosenkę, a więc od razu wziął się za pisanie tekstu.

Akcja ma na celu promocję i pokazanie współpracy pomiędzy lokalnymi instytucjami tj. Policją i szkoły. Dzięki niej udało się też zintegrować szkolne środowisko. Tekst piosenki jest bardzo pouczający. Szczególnie należy podkreślić czwartą zwrotkę, która mówi o bezpieczeństwie, tolerancji i szacunku do drugiego człowieka – wyjaśnił inicjator.

Aby piosenka powstała, oprócz tekstu niezbędna była melodia. W tym celu policjant odezwał się do Tomasza Walewskiego, który z dużym entuzjazmem podjął się stworzenia ścieżki dźwiękowej. Za wokal odpowiadały córki muzyka, Wiktoria i Liliana.

Przez pewien czas trwało dopracowywanie utworu, aż w końcu przyszedł czas na dopełnienie dzieła w postaci nagrania teledysku. W tej części konieczne było znalezienie osoby, która nakręciłaby i zmontowała ujęcia. asp. szt. Krzysztof Tomaszewski poprosił o pomoc w realizacji Wojciecha Majchrzaka z Klubu Relax.

Na plan filmowy wybrano teren Szkoły Podstawowej im. gen. D. Chłapowskiego w Bodzyniewie, gdyż Sierżant Pyrek powstał właśnie specjalnie dla dzieci. Dodatkowo szkoła posiada duży, idealny do zdjęć teren. Pozostało tylko ustalenie dogodnego terminu i umówienie na wizytę Sierżanta Pyrka.

Właśnie dzisiaj z samego rana rozpoczęło się kręcenie pierwszych ujęć. W teledysku wystąpili Sierżant Pyrek, uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej, a także przedszkolaki. Już niedługo zaprezentujemy efekt tych wszystkich działań.

Pyrkowa Kraina skierowana jest głównie do najmłodszych dzieci. W miejscu tym policjanci przekazują ważne informacje i porady. Na stronie znajdują się także edukacyjne gry i zabawy. Zachęcamy do odwiedzenia www.pyrek.pl.

zapraszam do fotorelacji – kliknij 

Kochani! Wręczyliśmy nagrody dla zwycięzców IX konkursu „Pierwsza pomoc przedmedyczna” zorganizowanego dla uczniów leszczyńskich szkół… czytaj więcej…

Witam Was serdecznie. W Poznaniu rozpoczął się już sezon kąpielowy. Piękna i słoneczna pogoda zachęcają… czytaj więcej…

Groszek, Bambi czy też Suzi Głośne Pyrkowe Zoo każdego dnia mnie budzi, Oto przyjaciele Moi… czytaj więcej…

Witajcie moi drodzy przyjaciele. Z ogromną satysfakcją zapraszam Was do obejrzenia teledysku, który powstał dzięki… czytaj więcej…

Podczas festynu z okazji Dni Rodziny policjanci z Posterunku Policji w Orchowie wystawili stoisko profilaktyczne.… czytaj więcej…

Ostrowska Policja wraz z KRUS* Ostrów Wielkopolski w miniony poniedziałek oraz czwartek przeprowadziła wspólne działania… czytaj więcej…

W końcu mamy upragnione wakacje 🙂 Z pewnością już jesteście po rozdaniu świadectw i uśmiech… czytaj więcej…